Rączna

Rączna

by Piotr Lach

Blog Fotoblog Kontakt
Blog Fotoblog Kontakt

Puchar Wójta Gminy Liszki 2021 - wyniki ćwierćfinałów

W dniu dzisiejszym rozegrane zostały gry ćwierćfinałowe Pucharu Wójta Gminy Liszki na obiekcie LKS Lotnik Kryspinów. Broniąca tytułu drużyna z Kryspinowa w pierwszym ćwierćfinale pokonała LKS Tęcza Piekary 2:1. W drugim spotkaniu dwucyfrowe zwycięstwo nad Strażak Rączna odniosła Kaszowianka Kaszów 1973, która w półfinale zmierzy się z gospodarzami imprezy. Bardzo zacięte było spotkanie Liszczanka Liszki i LKS Iskra Czułów zwieńczony zwycięstwem 3:2 zespołu z Liszek. Pary półfinałowe uzupełniła Wisła Jeziorzany pewnie pokonując Gwiazda Ściejowice. Półfinały już w najbliższą sobotę (31.07.2021) na boisku Lotnika. W niedzielę (01.08.2021) rozegrany zostanie natomiast mecz o trzecie miejsce i finał. Źródło: LKS Lotnik Kryspinów/Facebook.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Rączna - 24 lipca 2021 - zdjęcie nr 1

24.07.2021 o godzinie 16:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego odebrało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w naszej miejscowości. Na miejsce zadysponowano 3 jednostki z okolicznych OSP. Po dojechaniu na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono że w zdarzeniu udział biorą dwa pojazdy. Działania jednostek polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji substancji ropopochodnej, rozpięciu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz wprowadzeniu ruchu wahadłowego na czas prowadzonych działań. Na miejscu: OSP RĄCZNA, OSP LISZKI, OSP JEZIORZANY, JRG3, POLICJA, ZRM. Źródło informacji i zdjęć: OSP Rączna/Facebook.

Szkoła Podstawowa w Rącznej - rozbudowa - wylewanie betonu pod fundamenty

Z lekkim opóźnieniem ale do przodu. W tym tygodniu realizowane jest wylewanie betonu  fundamentów nowego skrzydła Szkoły Podstawowej w Rącznej.

Zdjęcie i informacja: sołtys wsi Rączna - Krzysztof Krupa.