Rączna
= menu

W odpowiedzi na email z dnia 27.12.2022 r. dotyczący zmiany rozkładu jazdy na linii A14 ze Spytkowic przez Czernichów do Krakowa, informuję co następuje. Z uwagi na drastyczny wzrost kosztów funkcjonowania transportu publicznego w roku 2022 postanowiono połączyć funkcjonujące w 2022 linie Spytkowice – Kaszów – Liszki – Kraków (10 par kursów w dni robocze) oraz Czernichów – Piekary – Kraków (8 par kursów w dni robocze) w jeden przebieg: Spytkowice – Czernichów – Piekary – Kraków. W takim też kształcie została ujęta we wniosku o objęcie dofinansowaniem z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej wojewódzkich linii użyteczności publicznej na rok 2023.

Obecny przebieg Spytkowice – Czernichów – Piekary – Kraków wybrany został na podstawie analizy potoków pasażerskich na obydwu liniach oraz wniosków pasażerów dotyczących uruchomienia połączenia ze Spytkowic do Centrum Edukacyjnego „Radosna Nowina 2000” w Piekarach. Ponadto Gmina Liszki wnioskowała o zorganizowanie dojazdów do osiedla Górskie Domy, Centrum Treningowego Cracovia oraz przystanku Rączna Osiedle. Rozkład jazdy na rok 2023 stworzony został w oparciu o powyższe wnioski, a ponadto godziny odjazdów zostały dostosowane do oferty kolejowej na linii Spytkowice – Kraków, która zapewnia dowóz na Dworzec Główny w Krakowie na godz. 6:41 (wyjazd ze Spytkowic o godz. 5:33) oraz odwóz z Krakowa do Spytkowic o godz. 14:16.

Ponadto rozkład jazdy linii Spytkowice – Czernichów – Piekary – Kraków stanowi uzupełnienie rozkładu jazdy MPK w Krakowie, na odcinku Czernichów – Wołowice – Jeziorzany – Kraków.

Z poważaniem Michał Pierzchała
Dyrektor Departamentu Infrastruktury Drogowej i Transportu

Odwiedź stronę: Piotr Lach