Rączna
= menu

Nazywam się Zenon Rogala, jestem autorem opowiadań pt."Ene". Od czterech lat zamieszkuję w pięknej wsi Rączna, dokąd przenieśliśmy się z żoną, po przejściu na emeryturę. W tym czasie napisałem cykl opowiadań opartych na przeżyciach z dzieciństwa, a także czasach współczesnych, również dotyczących naszej wspólnej wioskowej rzeczywistości. Cieszę się, że jest w naszej wsi wielu wspaniałych ludzi. Mamy fantastycznych sąsiadów, Pani Sołtys jest piękną i zaradną kobietą, i chyba jako jedyni w Polsce mamy własną witrynę internetową. To są wartości, na których można budować. Przedstawiam recenzję Wydawnictwa zamieszczoną na ostatniej stronie okładki I tomu opowiadań pt. "Ene". Jest to pierwsza część czterotomowego cyklu Ene, due, rike, fake.

"Czy kotlet mielony może być Proustowską magdalenką? Co kostka cukru ma wspólnego z Lancem Armstrongiem? I jak zachowuje się „prawdziwy komunista”?
Te, a także wiele innych tajemnic skrywanych w sercu przez całe życie, wyjawia narrator zbioru opowiadań „Ene”.
Z masy wspomnień wyłuskuje pojedyncze obrazy dzieciństwa spędzonego tuż po wojnie w małym mieście na zachodzie kraju. I próbuje odgadnąć, które z nich odcisnęły największy ślad na losach dorosłego mężczyzny.
W jakim stopniu drobne wydarzenia z młodości rzutują na dalsze losy? Co tak naprawdę nas kształtuje? Co jest najważniejsze? I czy właśnie z tego składa się nasza dojrzałość?
Szukając odpowiedzi, odczytuje zachowane w pamięci wspomnienia-listy, które pisał sam do siebie w wiośnie życia."

Życzę przyjemnej lektury.

W załączeniu okładka pierwszego tomu "Ene" i linki do informacji o książce.

http://merlin.pl/Ene-due-rike-fake-Opowiadania-Tom-1_Zenon-Rogala/browse/product/1,1355619.html
http://www.askier.pl/ene-due-rike-fake-opowiadania-tom-1-novae-res
http://www.ravelo.pl/Ene-t-1,p100206003.html
http://www.poczytaj.pl/289811