Rączna
= menu

Po złożeniu ślubowania przez nowego Wójta Gminy Liszki Pawła Misia, specjalnie dla czytelników „Ziemi Lisieckiej” zadaliśmy kilka pytań dotyczących jego pierwszych decyzji po objęciu urzędu.

 

Redakcja:

Panie wójcie jakie najważniejsze zadania stoją przed panem w najbliższym czasie?

Paweł Miś:

Przede wszystkim pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom gminy Liszki, którzy mi zaufali i oddali na mnie głos w pierwszej i drugiej turze wyborów. Otrzymałem bardzo duży kredyt zaufania od mieszkańców. Zrobię wszystko, żeby spełnić podkładane we mnie oczekiwania. Mam nadzieję, iż razem z Radą Gminy sprawimy, że mieszkańcom będzie się w naszej gminie żyło lepiej. Najważniejsze zadanie na najbliższy czas to podjęcie decyzji i działań mających na celu poprawę zaopatrzenia w wodę dla mieszkańców Rącznej, Jeziorzan, Ściejowic i części Kaszowa. Tak by nie powtórzyła się sytuacja, w której mieszkańcy przez kilka dni nie mieli dostępu do czystej i bieżącej wody. W przyszłym roku musimy zakończyć i rozliczyć środki Unijne przeznaczone na budowę kanalizacji sanitarnej w Kaszowie, Mnikowie, Morawicy i w Chrosnej. Niedługo zostanie rozpoczęta budowa kanalizacji sanitarnej w Czułowie i w Baczynie. W najbliższym czasie rozpoczniemy również budowę nowego budynku dla Szkoły Podstawowej w Morawicy. Przede mną i radnymi gminy cztery lata ciężkiej pracy. Ufam, że będziecie Państwo z naszej działalności zadowoleni.

Redakcja:

Przez ostatnie osiem lat pracował pan w Urzędzie Gminy Liszki. Czy funkcjonowanie Urzędu wymaga zmian?

Paweł Miś:

Zmiany w Urzędzie Gminy są niezbędne. Planuję zmienić procedury i sposób zarządzania pracownikami. W najbliższym czasie podejmę konkretne decyzje personalne. Urząd powinien być przyjazny dla mieszkańców i liczę, że zmiany dadzą taki efekt. Proszę mieszkańców o cierpliwość. Plany wyborcze się nie zmieniły tylko potrzebuję czasu by je wdrożyć.

Redakcja:

Czy podjął już Pan decyzję o wyborze swojego zastępcy?

Paweł Miś:

Zastępcą wójta gminy Liszki pozostanie pan Paweł Lipowczan, choć nie wykluczam w najbliższych miesiącach zmiany na tym stanowisku. Na pewno Skarbnikiem Gminy pozostanie pani Józefa Urban, której merytoryczna wiedza jest bezcenna.

Artykuł i zdjęcie pochodzi z czasopisma Gminy Liszki pt.: "Ziemia Lisiecka".

Odwiedź stronę: Piotr Lach