Rączna
= menu

Minęło już siedem lat odkąd sprawuję zaszczytną funkcję Wójta Gminy Liszki. Od początku staram się realizować program pozytywnych zmian. Wspólnie z radnymi wdrażamy ambitne projekty, które mają sprawić, aby w naszej gminie żyło się lepiej. Poprawiliśmy infrastrukturę drogową, ciągle inwestujemy w rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnej, dbamy o rozwój placówek edukacyjnych i obiektów sportowych. Chociaż już wiele zostało zrobione, nie spoczywamy na laurach.

Tylko w tym roku udało się nam zrealizować kilka ważnych inwestycji. Wybudowaliśmy długo oczekiwaną salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie i na nowo zagospodarowaliśmy otaczający ją teren. Powstały wygodne dojścia do budynku i podjazd dla osób niepełnosprawnych. Istotnym elementem tej inwestycji było wybudowanie muru oporowego zabezpieczającego przed osuwającą się ziemią i kamieniami z wysokiej skarpy. Od maja trwają prace związane z rozbudową i modernizacją budynku Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Rącznej. Zgodnie z projektem placówka zyska nową salę gimnastyczną i dodatkowe sale lekcyjne, a w kolejnym etapie całe skrzydło przeznaczone dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Największym wyzwaniem będzie budowa nowoczesnej szkoły wraz z pełnowymiarową halą sportową i czterema oddziałami przedszkolnymi w Kaszowie. Z radością informuję, że przetarg został już rozstrzygnięty i wkrótce rozpoczną się pierwsze prace.

Nasze tegoroczne inwestycje to nie tylko poprawa infrastruktury edukacyjnej. Udało nam się wyremontować wiele dróg gminnych i chodników. Powoli zmienia się wygląd naszej gminy. Rewitalizacja części lisieckiego rynku to tylko jeden z elementów tych zmian. Chcemy, aby rynek stał się nie tylko miejscem spotkań dla mieszkańców, ale przede wszystkim wspaniałą wizytówką naszego terenu, na co z pewnością zasługuje. Mam nadzieję, że już wkrótce będę mógł przedstawić Państwu projekt rewitalizacji kolejnej części rynku.

Pomimo podjętych działań, które odmieniają naszą gminę, wciąż jest wiele rzeczy, które wymagają wytężonej pracy. Nie zbudujemy nowoczesnej, przyjaznej mieszkańcom gminy bez większych nakładów na infrastrukturę, edukację, kulturę oraz aktywność sportową i rekreacyjną. Jestem świadomy, że przed nami wiele przeszkód do pokonania, ale jestem przekonany, że wspólnie damy radę.

Dziękując za minione siedem lat, chciałbym Państwa prosić o dalsze wsparcie i motywację do podejmowania kolejnych wyzwań. Mam nadzieję, że trwająca już drugi rok pandemia ustąpi i będziemy mogli powrócić do normalności i życia bez obostrzeń sanitarnych. Staramy się tak organizować pracę Urzędu Gminy Liszki, aby pracownicy byli do Państwa dyspozycji bezpośrednio i w możliwie najdłuższym wymiarze czasu. Tymczasem wszyscy musimy być odpowiedzialni, zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo, jednocześnie kierując się rozsądkiem i inteligentną ostrożnością. Ponad połowa mieszkańców naszej gminy została już zaszczepiona. Uważam, że decyzję o szczepieniu każdy z nas powinien podejmować indywidualnie, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem rodzinnym. Pamiętajmy, aby nie bagatelizować objawów choroby, ale też nie dajmy się zwariować. Ufam, że już wkrótce o pandemii koronawirusa będziemy czytać tylko w podręcznikach do historii.

Paweł Miś - Wójt Gminy Liszki

 

Tekst pochodzi z czasopisma Gminy Liszki pt. "Ziemia Lisiecka" (nr 1/2021).

Realizacja: Piotr Lach